Data publikacji: 05.02.2024

NABÓR ZGŁOSZEŃ DO TARGI KIELCE HACKATHON OTWARTY!


Obrazek aktualności

Za nami webinarium otwierające Targi Kielce Hackathon – Trade fair events on the way to green transformation. W wydarzeniu zorganizowanym w ramach projektu BioBoosters wzięło udział ponad pięćdziesiąt osób zainteresowanych tematyką zrównoważonego rozwoju oraz innowacjami w branży targowo-wystawienniczej. Ogłoszono również szczegóły Wyzwania postawionego wszystkim innowatorom i rozpoczęto nabór zgłoszeń.

Webinarium rozpoczęła prezentacja Anny Aalto z JAMK University of Applied Sciences z Finlandii – głównego koordynatora i lidera projektu BioBoosters. Przedstawiła ona założenia projektu, w ramach którego organizowany jest Targi Kielce Hackathon. Uczestnicy poznali metodologię prowadzenia hackathonu biogospodarczego oraz poszczególne kroki procesu. Przedstawiono ponadto dotychczasowe osiągnięcia i zrealizowane z sukcesem konkursy innowacyjności w innych krajach regionu Morza Bałtyckiego.

Więcej szczegółów TUTAJ oraz na profilu BioBoosters na LinkedIN

Pierwszą prezentacją ekspercką była “Challenges of the exhibition industry related to the green transformation” autorstwa dr Beaty Kozyry – Członka Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Targowego. W bardzo ciekawej formie zaprezentowała ona obecne trendy oraz dobre praktyki związane z zieloną transformacją w przemyśle targowo – wystawienniczym w Europie i na Świecie. Prezentacja ta w bardzo jasny sposób pokazała, że jest to branża myśląca o środowisku i podejmująca realne kroki, aby ograniczyć presję środowiskową w związku z organizowanymi wydarzeniami.

Drugą prezentacją ekspercką była „Bioproduct as the player of the future” przedstawiona przez dr Annę Woźną z Politechniki Wrocławskiej. W trakcie prezentacji uczestnicy mogli poznać bardzo inspirujące przykłady wprowadzania bioproduktów, co stanowi niezwykle istotny krok w kierunku zastępowania materiałów bazujących na paliwach kopalnych.

Ostatnim wystąpieniem była prezentacja Dyrektor Marketingu Targów Kielce Pani Małgorzaty Róg – Giacosa. W swojej prezentacji Pani Dyrektor przedstawiła historię firmy i bieżącą działalność tego jednego z największym ośrodków targowych w regionie. Kluczowym momentem webinarium było przedstawienie Wyzwania przed którym stanął wszyscy innowatorzy, którzy zechcą zgłosić swój pomysł i wziąć udział w Targi Kielce Hackathon. Przypominamy:

Wyzwaniem w ramach Targi Kielce Hackathon jest zaproponowanie innowacyjnych i bardziej ekologicznych rozwiązań produktowych i / lub technologicznych w zakresie pokrycia powierzchni różnego rodzaju posadzek dla branży targowej, realizujących zasady obiegu zamkniętego. Poszukiwany jest bioprodukt o podobnych właściwościach do obecnie stosowanych wykładzin lub technologia recyklingu, dzięki której uzyskany zostanie produkt mogący być wykorzystany przez Targi Kielce, bądź inne podmioty w istniejącym bądź nowym łańcuchu wartości.

Szczegóły Wyzwania TUTAJ

Prezentacje z webinarium:

  1. BioBoosters project – Anna Aalto, Jamk University of Applied Sciences
  2. Challenges of the exhibition industry related to the green transformation – Beata Kozyra, Polish Chamber of Exhibition Industry
  3. Bioproduct as the player of the future – Anna Woźna, Wrocław University of Science and Technology
  4. Presentation of the Challenge for Targi Kielce Hackathon, Małgorzata Róg-Giacosa, Marketing Director of Targi Kielce

Pytania w sprawie Wyzwania i udziału w hackathonie prosimy przesyłać bezpośrednio do:

Damian Kuznowicz / +48 600 435 424 / d.kuznowicz@procivis.org.pl

Anna Gajek / 41 345 32 71 wewn.810 / a.gajek@procivis.org.pl

Monika Jedynak / 41 365 13 60, 797 339 431 / jedynak.monika@targikielce.pl