Data publikacji: 21.11.2023

Targi Kielce Hackathon z misją na targach Ecomondo we Włoszech


Obrazek aktualności

Idea pierwszego Świętokrzyskiego Biogospodarczego Hackathonu „BioBoosters” dotarła aż na Półwysep Apeniński. Odbywające się na początku listopada w Rimini targi Ecomondo – the Green Technology Expo (https://en.ecomondo.com/), to wydarzenie poświęcone m.in. transformacji ekosystemów ekologicznych oraz zagadnieniom systemowym, technologicznym i badawczo – rozwojowym związanym z biogospodarką obiegu zamkniętego, gospodarce regeneracyjnej i zapobieganiu / ograniczaniu ryzyka środowiskowego.

Celem Targi Kielce Hackathon będzie opracowanie oraz wdrożenie bardziej ekologicznego rozwiązania dla powierzchni hal wystawienniczych kieleckiego ośrodka. Targi Kielce to firma odpowiedzialna społecznie i troszcząca się o środowisko. Właśnie dla tych idei postanowiliśmy opracować i wdrożyć nowe rozwiązania produktowe realizujące zasady biogospodarki cyrkularnej. Tym samym ograniczymy wpływ prowadzonej przez Spółkę działalności gospodarczej na środowisko naturalne. Naszą ambicją jest być wśród tych europejskich ośrodków targowych, które potrafią aktywnie i skutecznie włączyć się w nurt zielonej transformacji gospodarczej mówił o idei stworzenia Targi Kielce Hackathon prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.

Właśnie dlatego przedstawiciele Targów Kielce, będący na targach EcoMondo, odbyli szereg spotkań z wystawcami i potencjalnymi uczestnikami Hackathonu. Idea realizacji takiego biogospodarczego Hackathonu dla branży targowej spotkała się z dużym zainteresowaniem wystawców i odwiedzających targi Ecomondo – potencjalnych innowatorów dla Targi Kielce Hackathon.